خانه / گردشگری / جنگل جیغ روستای سربرج

جنگل جیغ روستای سربرج

روستای سربرج

سربرج نام روستایی است از توابع بخش طرقبه‌ی شهرستان مشهد که دارای دیدنی های خاصی است.علاوه بر ویژگی های ظاهری ان بارزترین ویزگی این روستا که باعث جذب بسیاری از گردشگران به این روستا میشود وجود جنگلی به نام جنگل جیغ است.

جنگل جیغ

علت نامگذاری این جنگل این است که شب‌ هنگام صدایی عجیب و وحشت‌آور از درختان این جنگل به گوش می‌رسد. صدایی شبیه صوت یا جیغ که به محض تاریک شدن هوا شنیده‌ شده و تا سپیده دم ادامه دارد.صدای باد نیز نیست چرا که زمامی که این صدا ها را شنیده می شود، حتی برگ یک درخت هم به دلیل باد تکان نمی خورد.

نظر ساکنین روستا درباره جنگل جیغ

برخی از ساکنین این منطقه، این صدا‌های وحشت‌آور را از ملخ‌هایی می‌دانند که به این منطقه هجوم آورده و شب‌ها به درختان پناه می‌برند، برخی نیز عواملی ناشناخته از جمله تغییرات آب وهوایی را دلیل به وجود آمدن این صداها عنوان کرده‌اند.

صداهایی که از درختان این منطقه به گوش می‌رسد؛ هیچ شباهتی به صدای جیرجیرک یا بادهای موزون بین شاخ و برگ درختان ندارد. چرا که وقتی این صداها شنیده می‌شود، حتی برگ یک درخت هم به دلیل باد تکان نمی‌خورد.

عده‌ای نیز این جنگل را نفرین‌شده و محل سکونت اجنه می‌دانند. به گفته‌ی برخی، شیاطین و روح‌های نفرین‌شده شب هنگام در این روستا پرسه می‌زنند و این اصوات دلخراش مربوط به آن‌ها است.

آدرس جنگل جیغ

خراسان رضوی، جنوب مشهد، طرقبه، روستای سربرج

دیدنی های مشهد

ادرس دقیق دره ارغوان مشهد

پارک جنگلی وکیل آباد مشهد

ادرس دقیق دره ارغوان مشهد

 

۰ به این مطلب امتیاز دهید

عبارت های مرتبط:

زیباترین مناطق مشابه:

‘+’جنگل جیغ در روستای سربرج’+’

‘+’ ‘+’


لينک منبع

درباره ی linkmaster110

همچنین ببینید

چطور از کوالالامپور به پنانگ برویم؟

رفتن از کوالالامپور به پنانگ اگر شما بخش پر آرامش و فرهنگ جالب تری را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *